for the youngest
Pobierz piosenki
- Jestem Twoim żołnierzem Maryjo- Wołam Was
- Do Ciebie Maryjo
- Ja Maryja
- Różańcowa muzyka
visitors Counter
Odwiedziny | [+/-] | |
Dzisiaj: Wczoraj: Przedwczoraj: | 94 226 191 | +35 |
Wszystkie odwiedziny | ||
od 7 października 2009 | 842 562 |
Zaproszenie do różańca |
Written by Zapalski |
Friday, 12 July 2024 10:06 |
There are no translations available. Zaproszenie do różańca !! Maryja- Medziugorje Różaniec nie ma być dekoracją mieszkania, choć wielu osobom służy tylko do tego. Mówcie wszystkim, aby go odmawiali. Odmawiajcie różaniec w gronie rodzinnym, proszę o to. „(Księża), zachęcam was do modlitwy różańcowej. Zachęcajcie do tej modlitwy! Za pomocą różańca pokonacie wszelkiej trudności jakie szatan chce sprowadzić na Kościół Katolicki. Księża odmawiajcie różaniec! Znajdźcie czas potrzebny na różaniec!”. Drogie dzieci! Jeżeli się modlicie, szatan nie może wam nic zaszkodzić, ponieważ jesteście dziećmi Bożymi i Bóg nad wami czuwa. Módlcie się, i niech różaniec będzie zawsze w waszych rękach jako znak dla szatana, że do Mnie należycie. „Dziatki, modlitwa czyni cuda. Gdy jesteście zmęczeni i chorzy i nie znacie sensu waszego życia, weźcie różaniec i módlcie się; módlcie się dopóki modlitwa nie stanie się radosnym spotkaniem z waszym Zbawicielem”. Maryja w Gietrzwałdzie. "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec". Św. Ludwik de Monfort: Choćbyś miał walczyć z roztargnieniami przez cały różaniec, walcz odważnie kontynuując odmawianie, chociaż bez smaku i pociech zmysłowych. To straszna walka, lecz jak bardzo zbawienna dla duszy wiernej!" Św. Franciszek Salezy podczas odmawiania różańca: "Idę pełnić służbę na dworze mojej Królowej".Św. o.Pio: Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro.Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi. Prymas Stefan Wyszyński: Zwiążmy myśli, usta i dłonie nasze różańcem świętym, napełnijmy domostwa i wioski nasze szeptem modlitewnych Pozdrowień maryjnych, przekazując jedni drugim uporczywe wołanie: ,,Zdrowaś Maryjo” ! Jan Paweł II: "Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca".Św. Josemaria Escriva do Balaguer-"Różaniec Święty, to bardzo potężna broń. Używaj go z ufnością, a skutek wprawi cię w zdziwienie" .
Rozszerzone informacje o różańcu
Bł.Bartłomiej Longo Matka Boża do bł.Alana de Rupe „Wiedz, że jakiekolwiek są już liczne odpusty udzielone Mojemu Różańcowi, Ja ubogacę go jeszcze więcej na każdą pięćdziesiątkę „Zdrowaś Maryja” dla tych, którzy będą go odmawiali bez grzechu śmiertelnego i pobożnie na kolanach. Każdemu zaś, kto wytrwa w odmawianiu go rozmyślając jego piętnaście tajemnic, uproszę jako nagrodę za tak dobrą przysługę, aby w końcu życia zostały mu całkowicie odpuszczone winy i kara za wszystkie jego grzechy… Niech ci się to nie wydaje niemożliwe, ponieważ łatwo Mi jest to uczynić, gdyż jestem Matką Króla Niebios, tego, który nazywa Mnie Pełną łaski; jeżeli więc jestem nią wypełniona, to mogę ją rozdzielać i udzielę jej obficie Moim drogim synom” (MB do bł.Alana de Rupe) Ks. BoskoW swojej pracy z młodzieżą postawił na różaniec. Święty wiedział, że młodzież, gdy się nie modli na głos, to trudno będzie, by modliła się w myślach czy na rozmyślaniu. Znał bowiem dobrze psychikę młodzieży. Uważał, że nawet jeśli będzie to modlitwa tylko "słowami", to i tak jest już duży sukces, bo wówczas skutecznie oddala od siebie szatana. Św. Franciszek SalezyW wieku 18 lat, złożył ślub codziennego odmawiania różańca.Wypełniał go bardzo gorliwie. Gdy był chory, ktoś z domowników odmawiał modlitwy ustne, podczas gdy on sam oddawał się rozmyślaniu i kontemplacji różańcowych tajemnic. Św. o. Pio:
Św. o. Pio odmawiał różaniec nieustannie. Wzywał: „Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to Ona dała nam Jezusa”. Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec. Nawet wtedy, gdy pracujesz: myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz, módl się - bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny. Z tą swoją bronią przeciwko atakom szatana nie rozstawaj się nigdy. Zawsze odmawiaj różaniec”. „Kto dużo się modli na różańcu, ten się zbawia, kto mało się modli, ten jest narażony na niebezpieczeństwo. Kto się nie modli na różańcu jest już w niebezpieczeństwie. Kto się nie modli, ten się potępia. Podajcie mi moją broń – mówił Ojciec Pio, gdy czuł, że traci siły w walce ze złem. Tym się zwycięża szatana – wyjaśniał, biorąc do ręki różaniec Na dwa dni przed swoją śmiercią o. Pio powiedział i powtórzył jeszcze raz tę myśl: „Kochajcie Madonnę i czyńcie wszystko, by Ją kochano. Odmawiajcie różaniec, odmawiajcie go zawsze, jak tylko możecie”. Kiedy konał i nie mógł rozmawiać, jego jedyną odpowiedzią było pokazanie różańca i szeptane słowa: „Zawsze, zawsze…” Prymas Stefan Wyszyński o Modlitwie Różańcowej"Na różańcu można wszystkich wyciągnąć z największego nawet udręczenia i męki, wszystko uprosić". ,,Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej, bo pełnia życia jest u szczytu…” „ Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da. Ale, modlitwa może pomóc. Ona zdolna jest oświecić umysły, poprawić wolę ludzką.” ,, ,,Zżyjmy się z różańcem tak, abyśmy go stale odmawiali, abyśmy łatwo doń wracali, abyśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwile” ,,Szczególnie zadbajmy o to, by przywrócić w domach rodzinnych piękny, stary zwyczaj kończenia dnia wspólnym różańcem.” Kard.. St. Wyszyński - Fragmenty listu pasterskiego "O codziennym odmawianiu Różańca świętego", Zżyjmy się z Różańcem tak, byśmy go stale odmawiali, byśmy łatwo doń wracali, byśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwile. Jak miłym i wiernym towarzyszem codziennych zajęć naszych może być Różaniec! Krzątanina domowa przy wielu zajęciach, długie wędrówki do pracy, w pole, do fabryki, do szkoły czy urzędu, cierpliwe chodzenie za pługiem czy broną, wyczekiwanie w kolejkach, na przystankach autobusowych, w poczekalniach urzędów, długie godziny na wozie, w samochodzie, w wagonie kolejowym, bezsenne noce czuwania nad kołyską chorego dziecka, miłe chwile wytchnienia, włóczęgi po lesie czy po mieście - wszystko to może być uświęcone, wzbogacone, uprzyjemnione modlitwą różańcową.
Jan Paweł II Jan Paweł II wszystkie swoje codzienne sprawy osobiste, bliźnich, wszystkich ludzi, z którymi się spotykał jako Papież, a więc różnych przedstawicieli narodów, państw, środowisk, różnych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich- polecał Matce Bożej w codziennej modlitwie różańcowej. Pisał: Wiele też doznałem - wraz ze Stolicą Apostolską w ciągu tych ostatnich tygodni życzliwości od ludzi z całego świata. Tę wdzięczność również pragnę przenieść na dziesiątki różańca, ażeby prócz innych form ludzkiego wyrazu wypowiedzieć ją również w modlitwie W tej najprostszej, a tak bardzo bogatej. Wszystkich do niej serdecznie zachęcam. 29 X 1978 Jan Paweł II Św. Jan Paweł II, Redemptoris Custos, 31 W 1981 r. Ojciec Święty Św. Jan Paweł II nadał różańcowi moc egzorcyzmu. Modlitwa ta ujawnia siłę słowa Bożego, a tego boi się szatan. Zatem jeśli ktoś z wiarą odmawia różaniec, to tak jakby odprawiał modlitwę egzorcyzmującą. Różaniec ma ogromną moc przeciwko demonom. Księża powinni często o tym przypominać. Niedawno przyszedł do mnie młody człowiek, który podejrzewał, że jest opętany. Od razu stwierdziłem, że tak nie jest, ale postanowiłem z nim porozmawiać. Między słowami powiedziałem do niego: „zobacz, jaki mam ładny różaniec”. Chłopak zaczął go oglądać. Wtedy powiedziałem mu: „kochany, gdybyś był opętany, nie mógłbyś nawet spojrzeć w kierunku różańca, nie mówiąc o wzięciu go do ręki”. 1) Jako pierwszy z papieży wprowadził transmisję odmawianego przez niego różańca w pierwsze soboty miesiąca. 2) Ogłosił „Rok różańca”- 2002. 3) Nawiązał do poprzedników i zachęcał rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej, która jest „jedną z najlepszych i najskuteczniejszych modlitw do których odmawiania zaproszona jest chrześcijańska rodzina”. 4)Uzupełnił różaniec o tajemnice światła- o życia publiczne Chrystusa między chrztem w Jordanie a męką.
5)Wprowadził nowe spojrzenie na rolę kontemplacji życia Jezusa poprzez modlitwę różańcową, „jako najbardziej wypróbowaną tradycję kontemplacji chrześcijańskiej”. Jest ona„sztuką modlitwy”. Dla JPII, sam różaniec nie jest celem samym w sobie. Jest metodą, jest środkiem duchowym, który prowadzi do kontemplacji tajemnic Chrystusa. Dzieje się to poprzez powtarzanie słów, jak również poprzez wyobraźnię odwołującą się do elementów wzrokowych i objawowych. Kontemplacji służy spokojny rytm, odmawianie modlitw powoli i w skupieniu. Prowadzić ono powinno do uwypuklenia imienia Jezus, które jest łącznikiem między pierwszą a drugą częścią Pozdrowienia Anielskiego i ono znacząco nawiązuje do misterium Chrystusa, które jest kontemplowane. Papież podkreślał, że akcent na imieniu Jezus i Jego misterium, „znamionuje znaczące i owocne odmawianie różańca.....Ponadto, mocą swego charakteru medytacyjnego przez spokojne następowanie po sobie kolejnych po sobie Zdrowaś Maryja, różaniec wywiera na modlącego się kojący wpływ, który usposabia go do przyjmowania i doświadczania w głębi swego jestestwa, oraz do szerzenia wokół siebie prawdziwego pokoju, który jest szczególnym darem Zmartwychwstałego. W „Liście o różańcu” JPII wskazuje, że nie są najważniejsze nasze działania, nie wielki apostolat, ale wejście w świat modlitwy. Przez nią dajemy Bogu miejsce w świecie do Jego działania, bo tylko On może ocalić w nim dobro i doprowadzić ludzkość do „portu zbawienia”. Ludzkie wysiłki w perspektywie nadprzyrodzonej nic nie znaczą. Liczy się działanie Boga, a do tego potrzebna jest „prawdziwa szkoła modlitwy”, czyli różaniec. Gdy wierzący wchodzi do niej, doświadcza jej owoców, a sprawy doczesne schodzą na drugi plan życia. Wtedy główne miejsce zajmuje Bóg, a człowiek staje się „miejscem Boga w świeci”. Przykładem jest postawa Maryi i Jej życie według słów: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk. 1.38)”. JPII spał z drewnianym różańcem na szyi. Omawiał tę modlitwę codziennie. Każdemu wkładał różaniec do ręki jako upominek. Znał cenę różańca.W różańcu widział ocalenie Kościoła i świata. To „skarb, który należy odkryć”.
Święto Matki Bożej Różańcowej Święto Matki Bożej Różańcowej ustanowił w 1573 r. papież Grzegorz XIII, nakazując je obchodzić jako dziękczynienie Bogu za ocalenie Europy od niebezpieczeństwa dechrystianizacji. Pokonanie floty tureckiej pod Lepanto 7 października 1571 r. przypisuje się potędze modlitwy różańcowej. Październik miesiącem Królowej Różańca Świętego Papież Leon XIII w 1883 r.ustanowił październik miesiącem Królowej Różańca Świętego. Od tego czasu, a więc już przez ponad sto lat, w całym świecie katolickim co roku we wszystkie dni października odbywają się uroczyste nabożeństwa różańcowe, w których uczestniczą liczni czciciele Matki Najświętszej. Papież Pius XII nazwał różaniec „streszczeniem całej Ewangelii” i wskazał wyjątkową skuteczność, gdy jest odmawiany w rodzinach: „Nie ma pewniejszego środka na przyzywanie Bożego błogosławieństwa dla rodziny, , a szczególnie dla zachowania pokoju i szczęścia w domu, niż codzienne odmawianie różańca”. Maryja w różańcu, modli się razem z nami Maryja objawiała się z różańcem w ręku. Tym znakiem, potwierdzała, że ta modlitwa jest Jej najbardziej bliska i cenna. Prośby zanoszone w niej, upoważniają Ją do wstawiennictwa za nami przed Bogiem w intencjach zanoszonych w różańcu. Maryja w czasie odmawiania różańca modli się czynnie razem z nami. Bernadetta Soubirous ujrzawszy po raz pierwszy Maryję w grocie massabielskiej klęka, bez chwili wahania wyjmuje różaniec, który zawsze nosiła przy sobie i zaczyna się na nim modlić. Kiedy kończy kolejne Zdrowaś i Ojcze nasz spostrzega, jak Matka Najświętsza przesuwa w dłoniach białe paciorki swego różańca, a potem razem z nią odmawia Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (...). Pierwsze dwa spotkania Bernadetty z Matką Bożą upływają wyłącznie na wspólnym odmawianiu różańca. Podobnie było w dalszych objawieniach w Lourdes. W Gietrzwałdzie/1877r./ Matka Boża ukazywała się tam początkowo każdego wieczoru, kiedy odmawiano cały różaniec. Od 24 lipca natomiast, odkąd każdą cząstkę odmawiano o innej porze: rano radosną, w południe bolesną, a wieczorem chwalebną, Matka Boża ukazywała się trzy razy dziennie. Pokazała, że podczas każdej modlitwy, zawsze jest z nami. Różańcowe pouczenia jak odmawiać różaniec? Przed rozpoczęciem różańca wezwać pomocy Ducha Świętego odmawiając np. Przybądź Duchu Święty... Stawić się w Bożej obecności uświadamiając sobie, że Pan Bóg i Matka Najświętsza patrzą na nas I nas słyszą. Wymienić nazwę danej tajemnicy i rozważyć jej treść- kontemplować we własnym sercu i umysłem. Wzbudzić intencję, w której odmawiany jest różaniec Unikać pośpiechu w odmawianiu różańca, zwracać uwagę na wiążące słowo “Jezus”. Pamiętać, że Pan Bóg bardziej niż głosu ust słucha głosu serca. Dlatego Jego Serce zdobywa nie długość, lecz zapał w modlitwie. Różaniec należy odmawiać w postawie skromnej, tzn. o ile to możliwe, klęcząc. W czasie choroby natomiast, jeśli klęczenie jest niemożliwe, w pozycji stojącej lub siedzącej. W swoich objawieniach Matka Boża nie tylko budziła zapał do modlitwy różańcowej, ale również udzielała ważnych pouczeń dotyczących sposobu jej odmawiania. Bernadetta w jednej ze swoich wizji usłyszała: "Gdy odmawiasz różaniec, patrz zawsze na Mnie". Słowa te zapraszają do łączności zewnętrznej oraz do wewnętrznej z Maryją, poprzez łączność w Jej Sercu i Sercu Jezusa z rozważanymi tajemnicami.
Od czego zależy spełnianie próśb skierowanych do Maryi? Kiedy dzieci w Fatimie czy Gietrzwałdzie zwracały się do Matki Bożej z licznymi prośbami przekazanymi im przez różne osoby, w każdym przypadku Maryja uzależniała ich spełnienie od gorliwego odmawiania różańca. W Gietrzwałdzie, Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska pytały: "Czy chorzy będą uzdrowieni?" "Czy smutni będą pocieszeni?" Oto tam płacze żona i matka, bo mąż i ojciec oddają się pijaństwu, gdzie szukać na to ratunku?" "Oto zamknięte kościoły, wywieziono kapłanów”? Zawsze otrzymywały od Maryi odpowiedź: "Odmawiajcie różaniec". Marta Robin o modlitwy różańcowej dzieci "Czyż serca małych dzieci nie są stworzone do modlitwy i miłości? Dlaczego wiec tak mało z nich się modli? Modlitwa dzieci jest wszechmogąca. Nic piękniejszego od dziecięcej modlitwy, która wznosi się do Boga. Dzieci zjednoczone w modlitwie działają cuda. Mamy, róbcie wszystko, co tylko motecie, żeby wasze dzieci chciały się modlić, a w ten sposób dostarczycie największej radości Panu. Bądźcie pewne, że Aniołowie są u boku waszych dzieci i modlą się wraz z nimi" (Marta Robin 1902-1981). Ojciec Święty Jan Paweł II napisał 16 X 2000 r. piękny list apostolski o Różańcu, w którym wezwał rodziny, aby powróciły do wspólnej modlitwy różańcowej jako pewnego rodzaju metody wychowania dzieci. ------- |
Last Updated on Wednesday, 28 August 2024 19:19 |