for the youngest

Listen to the song

You must have Flash Player installed in order to see this player.

visitors Counter

Odwiedziny [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
3
90
143

-53

Wszystkie odwiedziny
od 7 października 2009 807 554
Conferences
12 lat działalności SzAR

7 X 2011r.  odbyła się coroczna Konferencja Szkolnej Armii Różańcowej z udziałem ks. bp dr Wacława Depo.
Oto okolicznościowe zaproszenie jakie było rozsyłane do szkół.


Tomaszów Lubelski  20.09.2011r.
" Nie wstydźcie się odmawiać Różańca, kiedy idziecie do szkoły, na uczelnię, czy do pracy i w  środkach komunikacji publicznej...nie wahajcie się promować go w domu waszym rodzicom i rodzeństwu." Jan Paweł II

Dyrekcja  Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie
Członkowie Szkolnej Armii Różańcowej
s. kat. Diana Gerlak

Serdecznie zapraszamy na  coroczną  Konferencję „ Szkolnej Armii Różańcowej "
która odbędzie się dnia 7. X. 2011r.  (piątek) w Tomaszowie Lubelskim z udziałem  Jego Exscelencji  ks. bp dr Wacława Depo.
Szkolna Armia Różańcowa jest  ogólnodiecezjalną formą pracy katechetycznej na terenie szkół,  zatwierdzoną przez Wydział Nauki Chrześcijańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Jej zadaniem jest rozwój modlitwy różańcowej wśród  dzieci  i młodzieży, na bazie pracy katechetycznej. Różańcem można wyprosić wiele łask, tak w wymiarze indywidualnym jak i narodowym. Episkopat Polski wzywa do „Krucjaty Różańcowej za  Ojczyznę”, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii na drodze wypełniania Ślubów Jasnogórskich. Niech nasze włączenie się pod przewodnictwem  Pasterza i Ojca Diecezji sprawi, że nasze rodziny, dzieci i młodzież staną się różańcem silne. Prośmy, aby wstawiennictwo Maryi przełożyło się na codzienne umacnianie więzi z Bogiem i odpowiednie oddziaływania szkół  w kształtowaniu chrześcijańskich  postaw moralno-obyczajowych młodego pokolenia. „Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi”. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
Ramowy  porządek spotkania:
godz. 10.10 – rozpoczęcie  – Kościół NSJ (I cz.)
godz. 12.00 – Kościół NMP (II cz.)
godz. 13.00 – program dowolny  do samodzielnej realizacji przez poszczególne grupy.
Propozycje dodatkowe:
•    Droga krzyżowa („Golgota” przy kościele NMP)
•    Nawiedzenie miejsca objawień Matki Bożej (kaplica św. Wojciecha przy Ośrodku Zdrowia)
•    Zwiedzenie wystawy: Kultura materialna i duchowa wsi tomaszowskiej. (Muzeum Regionalne,  Zamojska 2, Dom  Kombatanta).                                                            Chcemy uroczyście dziękować  Bogu i Maryi za dar modlitwy różańcowej. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.szar.edl.pl  na której jest aktualnie   20 tys. odwiedzin.  Prosimy Szanowną Dyrekcję, o przyjęcie naszego zaproszenia i udział uczniów w zaplanowanym spotkaniu.
Z góry dziękujemy i mówimy ‘Bóg zapłać”. Centrum Katechetyczne
Tomaszów Lubelski  20.09.2011r.Wizyta ks. Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej,potwierdziła zasadność działania SzAR. Zostaliśmy umocnieni w wierze,otrzymaliśmy  pasterskie rady,i pouczenia, oraz biskupie  błogosławieństwo.Były też okolicznościowe zdjęcia z Pasterzem Wacławem. Więcej już takich nie będzie , bowiem został On mianowany 2 miesiące później, Metropolitą Częstochowskim. Życzymy, abp Wacławowi wielu łask Bożych, opieki Matko Bożej, oraz powstania SzAR na terenie Jego archidiecezji.
Konferencja SzAR była pięknym radosnym spotkaniem tych, którzy poprzez różaniec pragną ratować siebie i świat. Przybyły delegacje z następujących miejscowości:Czarnystok, Bełżec,Jarczów, Wierszczyca, Podhorce Justynówka, Jeziernia, Lubycza Królewska, Kunki, Ulów, Łosiniec, Tarnogród,Krynice, Ulhówek, Krynice  oraz Tomaszów lub.( 7 szkół). Z tego co nam wiadomo, bardzo chciały przyjechać: Lipsko k/Zamościa oraz Sabaudia.Było przysłowiowe pasowanie na "żołnierzy Maryi", bowiem 10-ro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierszczycy ( kat.Agata Samek), otrzymało legitymacje z rąk ks. bp Wacława.Niezwykłe emocjonalne, pięknie świadectwa o pracy dla szkolnego różańca przekazali: p. Jadwiga Błachuta  Zespołu Szkół nr1 (LO) w Tomaszowie lub. oraz ks.kat. kan.Julian Brzezicki z parafii w Trzęsinach - Szkoła Podstawowa w Czarnymstoku. W tej ostatniej szkole, różaniec jest modlitwą odmawianą niemal przez wszystkich. Ks. Brzezicki mówiąc o różańcu, podkreślił jego wielką rolę w wypraszaniu łask dla Ojczyzny naszej i zachęcił do modlitwy za nią. Każdy uczeń, który modli się w ramach SzAR, może dołączyć do prowadzonej w Polsce-Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, o ile do swoich intencji dołączy intencję "za ojczyznę".
Dodamy jeszcze,że w liturgii Mszy św. dominował jak zwykle  śpiew całego Kościoła  z pomocą organów oraz orkiestry smyczkowej  składającej się z uczniów i absolwentów PSM w Tomaszowie Lub. pod kierunkiem p. Bogusława Zapalskiego oraz p. Małgorzaty Kłos.
W programie ewangelizacyjnym , wielkie brawa za śpiew otrzymali : siostry Kołodziejówny oraz Damazy Wachuła.

Jedna z sióstr zakonnych wyraziła się z radością,że czuła się "Jak  w niebie". Należy  dodać, że Niebo zesłało nam piękną pogodę, o którą w tej porze jesieni nie jest łatwo. Centrum Katechetyczne pięknie wszystkim dziękuje za udział, nawet tym, którzy nie przyjechali, ale mieli takie zamiary.

Maryjo! Prowadź dalej swoją Szkolną Armię Różańcową.Konferencje