Do not be ashamed to pray the Rosary alone, on your way to school, to universities, to work, in the streets and public transport... do not hesitate to promote it in the house to your parents and siblings.
John Paul II
(XVIII World Youth Day 2003r.)

for the youngest

Listen to the song

You must have Flash Player installed in order to see this player.

visitors Counter

Odwiedziny [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
10
220
250

-30

Wszystkie odwiedziny
od 7 października 2009 627 386
... Print E-mail
There are no translations available. 


Szanowni Państwo! Drodzy koleżanki i

koledzy,


pedagodzy i wychowawcy!


Informujemy, że powstała pierwsza w Polsce

„Internetowa Nauczycielska Wspólnota


Różańcowa im. kard. Stefana

Wyszyńskiego”.


Proponujemy wielki szturm modlitewny przez pośrednictwo Maryi!

 

W każdy poniedziałek tygodnia- 1 dziesiątek Różańca za

młode

pokolenie i polską szkołę.Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę,   oto dziś błagam Cię. Przyjdź w swojej mocy i sile, radością napełnij mnie.

„Przyjdź jako mądrość do dzieci, przyjdź jak ślepemu wzrok. Przyjdź jako moc w mej słabości, weź wszystko, co moje jest”.

 


Młode pokolenie potrzebuje modlitwy!

Wielką potrzebą chwili jest modlitwa za młode pokolenie i polską szkołę. Ten kto pracuje w szkole, czy w innych placówkach wychowawczych, wie najlepiej, jak głęboki jest kryzys moralny dzieci i młodzieży. Wzorce liberalne płynące wielką rzeką z przekazów medialnych, utrudniają a nawet przekreślają pedagogiczne  działania  nauczycieli, wychowawców i rodziców.


Oto główne zagrożenia:

1 Plaga wulgaryzmów, narkomanii, alkoholizmu, rozwiązłości, agresji  i przemocy.

2) Wchłanianie negatywnych wzorców zachowawczych promowanych przez współczesne media

3) Zachwianie wzorców moralnych w rodzinach, spadek autorytetów  rodzicielskich i kościelnych.

4) Zanikanie  sprawdzonych form wychowania patriotycznego w oparciu o najlepsze wzorce płynące z literatury ojczystej i nauki kościoła.

5) Spadek zainteresowania  wiarą, wzrost chorób psychicznych i opętań szatańskich przez rozwój różnych form okultyzmu.

6) Zagrożenia administracyjne w szkolnictwie. Mimo wysiłków kadr pedagogicznych i  władz terenowych, proponowane przez władze oświatowe reformy, nie przyczyniają się do poprawy funkcjonowania polskiej szkoły i systemu wychowawczego. Szukanie za wszelką cenę oszczędności prowadzi do zamykania szkół, zwiększania liczebności uczniów w klasach, ograniczania liczebności kadry pedagogicznej itp.


Co robić?


Odpowiedź od Matki Bożej podczas

objawień w

Medziugorju:

 

Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was szczególnie teraz, żebyście występowali przeciwko szatanowi przy pomocy modlitwy.


Zachęcajcie najmłodszych do modlitwy i do chodzenia na

mszę.


Mówcie młodym, aby nie pozwalali zawrócić się z

prawdziwej drogi. Nich pozostaną wierni religii.


Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was szczególnie teraz, żebyście występowali przeciwko szatanowi przy pomocy modlitwy.


Kiedy widzicie, że ktoś źle postąpił, idźcie przed krzyż, uklęknijcie i

módlcie się za niego, ponieważ kiedy ma ciężar w sercu, kiedy jest chory, nie

czuje w tobie miłości, kiedy człowiek przechodzi próbę, nie rozumie twoich

napomnień, dlatego musisz się za niego modlić.


Nie czuje miłości, jeśli go osądzasz, ale czuje ją, jeśli się za

niego modlisz...Sam różaniec może zdziałać cuda w świecie i

w waszym życiu!


 


Modlitwa i jeszcze raz modlitwa!!!
Niebo na Medziugorjem
Oręż historyczny

Historia Polski i świata potwierdzała wielokrotnie, że w chwilach beznadziejnych, zawsze można liczyć na pomoc Maryi poprzez różaniec.Rok 1410 Bitwa pod Grunwaldem

Krzyżacy zebrali z całej Europy najlepsze rycerstwo . Byli tak pewni zwycięstwa, że już przed bitwą rozdzielali między sobą przyszłe łupy. Co robi król Władysław Jagiełło? Prosi o pomoc Bożą. Codziennie uczestniczy we Mszy św. W dniu walki, przed bitwą wzywa swe wojsko, aby wezwało na pomoc Matkę Bożą, śpiewając na rozpoczęcie bitwy hymn: „Bogurodzica.” Niebo pomogło . Krzyżacy doznali upokarzającej klęski.Zwycięstwo pod Lepanto – 1517r.


Na początku XVII w. Turcy mieli ogromną flotę i planowali zająć chrześcijańską Europę.Po zajęciu portów wojska Selima II, „pana całej ziemi”, miały ruszyć na Rzym. Sułtan ogłosił, że z Bazyliki Piotrowej uczyni stajnię dla swych koni. Nic nie mogło go już powstrzymać, tylko cud! Co wówczas uczynił papież? Wszystko zawierzył Maryi i wezwał zagrożone państwa do modlitwy różańcowej. Wierzył, że różaniec wyjedna u Boga kolejny cud. Modlono się we wszystkich klasztorach.

W całej Europie odbywały się procesje różańcowe. W Rzymie niesiono po ulicach obraz Matki Bożej Śnieżnej i śpiewano różaniec. Na wszystkich statkach chrześcijańskich codziennie odmawiano różaniec. Jezuici wędrowali z pokładu na pokład- sprawowali Msze św. a żołnierze spowiadali się, przystępowali do Komunii św. i do walki przygotowywali się przez trzydniowy post i modlitwę różańcową.. Nierówne siły starły się na wiele godzin. Rozpętała się bitwa, od której wyniku zawisły losy całego chrześcijaństwa i Europy…

Nagle stał się cud atmosferyczny.

Nastąpiła nieoczekiwana zmiana wiatru, która bardzo sprzyjała flocie chrześcijańskiej, a uniemożliwiała manewry muzułmanom.Ta sytuacja spowodowała, że okręty tureckie stanęły jakby w miejscu, ponieważ w ich żagle nie dmuchał wiatr! Gdy na morzu trwała zażarta walka, na lądach wielu państw europejskich trwała nieustanna modlitwa. To ona spowodowała, że Bóg przez wstawiennictwo Maryi dokonał cudu. Pewni zwycięstwa Turcy zostali pokonani.


1655r. Najazd szwedzki

Szwedzi 6 tygodni oblegali Jasna Górę i jej nie zdobyli, mimo wielkiej przewagi

militarnej łącznie z największymi armatami w Europie. Mało się o tym mówi, ale według odkrywanych źródeł historycznych, Szwedzi widzieli na wałach „Panienkę”, która im[Polakom] pomagała. Maryja pomagała, ale działo się to dlatego, ponieważ Ją o to bardzo proszono.

Ojciec Kordecki nieustannie zwoływał załogę na msze św. organizował procesje po wałach z Najświętszym Sakramentem i wiele godzin nocnych przeleżał krzyżem w kaplicy prze cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej prosząc o ratunek.


Rok1683 Odsiecz wiedeńska-obrona chrześcijańskiej Europy przed

Turkami

Król Jan III Sobieski mimo siły polskiego oręża, szukał pomocy w modlitwie. W drodze pod Wiedeń wstępuje do Częstochowy, gdzie cały dzień się modli, służy do mszy św. przystępuje do Komunii. Podobnie jest w Piekarach Śląskich.

Przed rozpoczęciem bitwy odprawiona zostaje Msza św. a wcześniej rzucone zostało żołnierzom hasło: „ W imię Panny Maryi, Panie Boże , dopomóż”. Gdy husaria rusza do ataku, śpiewa Bogurodzicę. Po zwycięstwie król Jan III wysyła do Ojca Św. wiadomość: „Przyszedłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył”.


Rok 1920 -„Cud na Wisłą”

W trwającej wojnie polsko – sowieckiej w dn. 13 VIII 1920r. Czerwona Armia była w odległości 20 km od Warszawy i liczyła na zwycięstwo. Polska walczyła z wrogiem militarnie ale i duchowo. Od 6-14VIII we wszystkich kościołach było wystawienie Najś. Sakramentu. Na placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu tysięczne rzesze modliły się na różańcu a pieśń „Serdeczna Matko” była na ustach wszystkich.

Niebo usłyszało wołanie o pomoc. Piłsudski niespodziewanie, nie czekając na planowany atak sowietów, przyśpieszył o jeden dzień atak wojsk polskich i to w dodatku od tyłu. Wojska sowieckie były tym kompletnie zaskoczone i rzuciły się do ucieczki. W wielu pamiętnikach z tamtego czasu, pojawia się informacja, że wraz z atakiem wojska polskiego, sowieci widzieli „Matkę Bożą”, co spowodowało ich paniczny lęk i strach a w konsekwencji ucieczkę wojsk sowieckich.


Austria

Gdy wojska sowieckie nie opuszczały po II wojnie światowej Austrii, traktując podległą im strefę jako zdobycz wojenną, o. Otto Pavlicek na duchowe wezwanie Matki Bożej, przystąpił do organizowania Krucjaty Różańcowej. W końcowej fazie około 10% Austriaków modliło się na różańcu o wolność kraju.

13 kwietnia 1955 r., a więc w rocznicę objawień fatimskich i po 7 latach modlitewnej krucjaty, Sowieci nagle zmienili zdanie. Zdecydowali się na wycofanie swych wojsk bez żadnych uwarunkowań.Filipiny 1965- 1986


W latach 1965- 1986 na Filipinach za rządów dyktatora Marcosa, stopniowo narastał konflikt ze społeczeństwem. Kulminacja zdarzeń nastąpiła w dniach: 22-25 luty 1986r. Część wojskowych sprzeniewierzyła się dyktatorowi, nie chcąc wykonywać rozkazów w stosunku do demonstrantów.

Abp Manili - kard. Jaime'a Sina widząc, że krwawa konfrontacja wisi na włosku, zamknął się na 1,5-godzinną modlitwę w kaplicy, potem zaś z właściwą sobie energią przystąpił do działania. Zadzwonił najpierw do kilku zakonów kontemplacyjnych w Manili, wzywając mniszki do postu i modlitwy, a potem za pośrednictwem katolickiego Radia Veritas, jedynego w tamtym czasie niezależnego medium na całych Filipinach - zwrócił się do mieszkańców stolicy z apelem:

Proszę, wyjdźcie z waszych domów, bo musimy chronić życie tych żołnierzy. Odzew manilczyków był natychmiastowy i w ciągu kilku godzin na ulice wyległo ponad dwa miliony ludzi, którzy przyszli całymi rodzinami i otoczyli kryjówkę - już niemal całkowicie zdesperowanych - zbuntowanych wobec reżimu żołnierzy.

Zebrani nieustannie odmawiali różaniec, błagali Najświętszą Matkę o pomoc, kapłani odprawiali niepoliczone Msze św., a wszystkiemu towarzyszyły pieśni maryjne. Trwali tak na posterunku przez cztery dni i noce, wspomagani ustawiczną modlitwą leżących krzyżem zakonnic z kontemplacyjnych klasztorów. W tym czasie Marcos podejmował dramatyczne decyzje:

1) Wydał rozkaz rozpędzenia tłumów gazem. Ale, to specjaliści, którzy go wykonali zaczęli kaszleć i uciekać, nagle bowiem odwrócił się wiatr.

2) Zadecydował o wysłaniu pięciu helikopterów, które miały zrzucić bomby na zebrany tłum. Gdy piloci zobaczyli modlący się tłum, odmówili wykonania rozkazu.

3) Zdecydował w końcu o wysłaniu czołgów przeciwko demonstrantom. Maszyn było 25, a towarzyszyła im kilkutysięczna armia. Krwawe starcie wydawało się nieunikniona.

Kiedy jednak żołnierze dochodzili już do Alei Objawienia, nagle ich oczom ukazała się piękna kobieta, która rzekła do nich:

Stop, kochani żołnierze! Nie posuwajcie się dalej! Nie krzywdźcie moich dzieci! Jestem królową ich serc.

Dokładnie w tym samym czasie zebrani nieopodal ludzie - na klęczkach i ze wzniesionymi rękoma - głośno odmawiali różaniec.

Tak oto po raz kolejny moc różańcowej modlitwy pokonała wysłanników śmierci. Zaraz też wśród wojska pojawiły się dzieci z kwiatami; wciskały je w lufy żołnierskich karabinów.


Owoc Fatimy - Upadek Związku Radzieckiego


Jak wynika z raportów płk. Ryszarda Kuklińskiego, Sowieci planowali w 1985 r. zaatakować zachodnią Europę i USA. Przywódcy ZSRR uważali wówczas, że mają przewagę militarną nad USA i że jest to najbardziej dogodny moment do ataku.

Wcześniej jednak miał miejsce akt zawierzenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Jana Pawła II 25 marca 1984 r. Owoc tego zawierzenia był następujący: Rozwiązanie w 1991r. Układu Warszawskiego i rozpad Związku Radzieckiego!

----------------------------------------------

Sytuacje szkolne- świadectwo nauczycielki

„To trzeba się codziennie modlić?....


Przychodziła na rozmowy…Nie radziła sobie z życiem, z mężem, z synem…

Zaproponowałam terapię psychologiczną u znajomego psychologa. Chętnie podjęła tą propozycję. Oprócz tego przychodziła jeszcze do mnie…Współczułam jej w trudnych doświadczeniach… Ale nie mogłam rozpoznać przyczyny tak trudnego życia…


Próbowałam postawić pytania z różnych stron…ale nic…nie potrafiłam dotknąć przyczyny faktu, że mąż uciekał z domu a syn miał problemy w szkole i problemy ze swoim zachowaniem… Marta była bezsilna wobec nawału tak trudnych spraw…Pytałam o rolę Boga w życiu rodziny. Twierdziła ,że wszystko było w porządku- chodzili do kościoła, obchodzili święta. Ale pomocy kapłana Marta nie chciała,

Wzbraniała się

„Nie …ja jestem katoliczką, ale do księdza nie pójdę, nie mam przekonania do

księży... " Tak upływał czas. Modliłam się w intencji tej rodziny na różańcu.

Pewnego dnia syn Marty ni z tego ni z owego zaatakował mnie słowami…był

złośliwy…wyśmiewał się..poniżał moją godność..Łzy stanęły mi w oczach, ale

przeczekałam ten moment. Rozmowa z Martą nic nie wniosła bo sama kobieta była bezsilna wobec zaistniałej sytuacji, ojca chłopaka nie było bo był poza domem znowu, więc…wzięłam chłopaka na rozmowę. Zarówno ja jak i on broniliśmy swoich racji- ja , bo uważałam, że nie tak powinien zachowywać się człowiek wobec drugiego człowieka, on, bo uważał, że nie może zmienić swej postawy w sytuacji kiedy jego koledzy patrzą…


Walka moja ze zbuntowanym chłopakiem trwała kilka miesięcy.

Modliłam się.

Nie wiele mówiłam, ale egzekwowałam wcześniej postawione wymagania… Chłopak chodził za mną i powtarzał: „Pani jest nie normalna.. nikt tak się nie czepiał jak pani "...

Odpowiadałam mu: „Może nikt od ciebie tyle nie wymagał ja wymagam i to się nie zmieni.Modliłam się za chłopaka oddając go Maryi i Świętemu Michałowi Archaniołowi.


Bunt chłopaka najpierw się wzmógł, ale nie dotykał mnie bezpośrednio; w miarę upływu czasu chłopak wyciszał się, tak jak nadmuchiwany balonik traci powietrze, chłopiec tracił cała swoją agresję.. Dowiedziałam się, że chłopak zaczął chodzić w miarę regularnie do spowiedzi, sam mi tym się pochwalił- to było radością. Marta przyszła do mnie na rozmowę i powiedziała:

„Na początku byłam zła, że pani tak ostro postawiła sprawę bo, szkoda mi było mojego dziecka, ale teraz widzę, że to było dobre, bo mój syn już nie jest agresywny, jest spokojny nie jest w stosunku do mnie arogancki…w domu pomaga…Jak to pani zrobiła, że tak się zmieniło…chciałabym i ja tego się nauczyć, bo mam jeszcze jednego syna… ”

Odpowiedziałam Marcie: „Żadna w tym moja zasługa, po prostu postawiłam wymagania, których syn miał widocznie za mało, i codziennie się za niego modliłam…” W odpowiedzi usłyszałam: „To trzeba się codziennie modlić ?...” Tak...trzeba się codziennie modlić…”- zakończyłam rozmowę z Martą. Irena Skraba Miesięcznik "Znak pokoju"

--------------------------Wołania o różaniecFatima

"Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby więcej

nie grzeszników. Bóg pragnie je ratować. Niech ludzie

odmawiają różaniec”.


Medziugorie

„Syn walczy o każdego z was, ale i szatan walczy. Miejcie

w ręku różaniec. Dla szatana to znak, że należycie do

Mnie. Namawiam was do modlitwy różańcowej.

Zapraszajcie do niej innych”.Ojciec Pio:Odmawiajcie Różaniec a wszystko ułoży się

dobrze”.


Kardynał Stefan Wyszyński:


" I gdy my na tyle problemów rady nie mamy, zostaje

jedno: mieć w kieszeni różaniec i modlić się za tych,

którzy nam tych ludzi.

Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych

plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da.

Ale modlitwa może pomóc. Ona zdolna jest oświecić

umysły, poprawić wolę ludzką".


--------------------------------------------------------------

Informacje organizacyjne


"Internetowa Nauczycielska Wspólnota Różańcowa im. kard.

Stefana Wyszyńskiegopowstała w czerwcu 2012r.


Wspólnota nie prowadzi żadnych spotkań.

Działa w obszarze Internetu, motywuje do modlitwy,

przekazuje informacje i przyjmuje zgłoszenia.

Dane w zgłoszeniach są skrótowe, poprzez co udział

we

wspólnocie staje się anonimowy.

-------------------------------------------------------


Zapisy do Internetowej Nauczycielskiej


Wspólnoty Różańcowej" (I N W R)Zapraszamy do rejestracji.


Często się słyszy: " A po co się zapisywać, ja i tak się będę modlić".

Otóż, to nie jest to samo. Rejestracja, jest to świadomy udział we wspólnocie i deklaracja wobec Pana Boga jako dar dla Niego, przez wstawiennictwo S.B. kard.Stefana Wyszyńskiego.

W momencie rejestracji, dana osoba staje się członkiem wspólnoty i z tej racji dostępuje łask wypraszanych przez wszystkich uczestników modlitwy. Na potwierdzenie tej tezy, cytujemy 2 wypowiedzi Maryi.

1) Maryja-Medziugorie:

"Dziś wzywam was, abyście otwarli się na modlitwę. Niech modlitwa stanie się dla was radością. Odnówcie modlitwę w swoich rodzinach i zakładajcie grupy modlitewne, bo w ten sposób przeżyjecie radość i wspólnotę na modlitwie. Wszyscy, którzy się modlą i są członkami grup modlitewnych mają serca otwarte na wole Bożą i radośnie dają świadectwo o Bożej miłości".

2) Maryja do bł. Alana de Rupe:

„Jeśli ktoś jest członkiem Wspólnoty, ten ma zasługę tylu różańców,

ile modli się członków Wspólnoty w danym dniu”.

-------------------------


Do rejestracji potrzebna jest tylko następująca

informacja:

imię i pierwsza litera nazwiska


Zgłoszenia - 3 możliwości do wyboru:


1)formularz elektroniczny: Kliknij ---> "zapisy

-INWR"

------------------------


2) Zgłoszenie internetowe, email o treści:


"imię  i pierwsza litera nazwiska


Adres e-mailowy : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

lub telef. 84 665 05 14

Przyjmujemy na  powyższy adres zgłoszenia wpisów,

świadectwa, zapytania i spostrzeżenia.

-------------------------------------------------

Prosimy o przekazywanie informacji o istnieniu „Internetowej

Nauczycielskiej Wspólnoty Różańcowej” (INWR) katechetom

i innym osobom, które mogą zainteresować się tą sprawą.

Zapraszamy do modlitwy emerytów oraz wszystkich pracowników oświaty z

całej Polski.


------------------------------------------------

Na początek każdej modlitwy różańcowej, proponujemy:


Modlitwa do Ducha Świętego w intencji "młodego

pokolenia i polskiej szkoły"


Duchu Święty przyjdź! Zawładnij moim skamieniałym sercem i

umysłem. Oddaję Tobie całe młode pokolenie, wszystkie problemy polskiej

szkoły, rodzinę moją i środowisko w którym żyję i pracuję. Oświecaj Duchu

Św. wszystkie decyzje moje i innych.


Niech wyrośnie z nich owoc stokrotny, karmiący nas pokojem i nadzieją na

dobre wypełnienie ziemskiego życia, jako gwarancji naszego zamieszkania

w Niebie.


Wlej zachętę, aby moja modlitwa  różańcowa była trwała, i stanowiła

pomost wiary, nadziei i miłości dla innych.

Przyjdź Duchu Św. Stworzycielu, przyjdź, czekam na Ciebie, ja tego pragnę,

tego chcę! Twoja córka.......(wymienić imię) (Twój syn.......wymienić imię)

------------------

Nadmieniamy, że nie mamy własnej strony internetowej, więc korzystamy z

gościnności strony prowadzonej przez Szkolną Armię Różańcową (SzAR),

gdzie w menu głównym figurujemy jako pozycja :„Nauczyciele”.

Adres tej strony: www.szar.edl.pl (link "Nauczyciele")„Internetowa Nauczycielska Wspólnota Różańcowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego”.

22 X 2012r.,

--------------------------------------------------------------------------

Lista uczestników

„Internetowej Nauczycielskiej Wspólnoty Różańcowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego”.

 

1.Jadwiga B.,2.Bogusław Z., 3.Bożena B.,4.Stanisława,5.Elżbieta K. 6.Wiesława R. 7.Krzysztof R. 8.Kazimiera, 9.Jadwiga Z. 10.Bogusława, 11.Teresa K. 12.Danuta,13.Maria B. 14.Zofia P. 15.Alicja B. 16.Honorata R. 17. Leokadia. 18.Maria D.19.Henryka S. 20.Marzena P. 21.Alicja S. 22.Jadwiga B. 23.Elżbieta H. 24.Elżbieta K. 25.Maria K. 26.Bogumiła N. 27. Alina Z. 28. Janina D. 29.Barbara J. 30.Stanisława L. 31.Adam S.32.Helena K.33.Zofia B, 34.XX. 35.Krystyna P.36.X Sz.37.Feliksa
38.Maria J.39.Wladysława M. 40.Józefa S.41.Janina Ż.